מגוון התמציות המלא 

אורן
השמן מופק מהמחטים של העץ.
איכויות טיפוליות: מסייע בבעיות נשימה וריאות, טוב למצבי הצטננות, לדלקות בדרכי הנשימה, לסינוסיטיס, שיעול, אסטמה, ברונכיט ושפעת; מסייע בחיזוק וזירוז פעילות הכליות, מוריד רמת חומצץ שתן בדם, מחזק את מערכת העצבים.

אקליפטוס
השמן מופק מהעלים של העץ.
איכויות טיפוליות: אפקטיבי ביותר למחלות כרוניות של מערכת הנשימה וחולשה כרונית של המערכת החיסונית; זהו אחד השמנים העיקריים להצטננות, נזלת, סינוסיטיס, כאב גרון, ברונכיט ושפעת.

ישנם ארבעה סוגי אקליפטוס שונים:

 • אקליפטוס גלובולוס – למצבים כרוניים, אנטי בקטריאלי.
 • אקליפטוס רדיאטה – בטוח לשימוש בילדים, יעיל בדלקות אוזניים, מסייע בטיפול בתחילת שפעת או הצטננות.
 • אקליפטוס מנטה – מסייע בטיפול בשפעת או הצטננות שפוגעת במערכת העיכול; סוג זה מסייע בניקוי הגוף מליחה.
 • אקליפטוס לימוני – מקרר את הגוף ולכן מסייע במצבים של שפעת והתקררות המלוות בחום גבוה, טוב לטיפול באסתמה, בעל השפעה מרגיעה על הלב, מוריד לחץ דם.

ברגמוט – חושחש

 • מופק מקליפות הפרי.
 • איכויות טיפוליות: מקרר, מרענן ומשחרר מדיכאון. מרגיע ומרומם בו זמנית. מרגיע כאבים. מסייע במצבים של תקיעות בקיבה, במצבי נפיחות בבטן, בעיות עיכול, גזים, במיוחד בעיות עיכול עקב עצבנות ומתח.
 • זהירות: פוטוטוקסי, אין לצאת לשמש ישרה או להיות במיטת שיזוף 12 שעות אחר השימוש.

ברוש

 • השמן מופק מהעלים הטריים והענפים הצעירים.
 • איכויות טיפוליות: נוגד חיידקים ואינפקציות, משחרר עוויתות, מחזק את מערכת העצבים. תמצית הברוש נחשבת לתמצית טובה מאוד לכל התחום הנשי/גניקולוגי. היא מסייעת בכאבי מחזור והתכווצויות, מסייעת במקרים של גושים במחזור, טובה גם לגיל המעבר.

בנזואין

 • השמן מופק מהשרף של העץ.
 • איכויות טיפוליות: מייבש נזלת וליחה, מרגיע, מעודד עיכול, מרפא פצעים, משכך כאבים; עוזר ומסייע במקרים של נפיחות בבטן, גזים, שלשול וקיבה רכה.

גרניום

 • השמן מופק מהחלק הירוק של הצמח, במיוחד העלים.
 • איכויות טיפוליות: מחטא, מונע דלקתיות, עוצר דימומים ומכווץ כלי דם, משתן עדין, מזרז ומחזק את הכליות והאדרנל, משכך כאבים; מזין לעור שמן וגם לעור יבש מאוד ומתבגר, מצויין לעור יבש עם קטעים שמנים; נהדר בטיפול בפסוריאזיס, אקזמה, אקנה ופטריות ברגליים.

וטיור

 • השמן מופק מהשורש של העשב.
 • איכויות טיפוליות: נוגד דכאון, מרגיע, נוגד אינפקציות, מחזק את המערכת החיסונית, מחזק כללית, נוגד התכווצויות; עוזר לספיגה של מזון, עוזר במצבים של חוסר תאבון, אנמיה, תולעי מעיים; לעור יבש ובלתי מוזן, לעור מבוגר.

זנגביל – ג'ינג'ר

 • מופק מהשורש הטרי או המיובש.
 • איכויות טיפוליות: מחזק בריאות וחיוניות, מחמם, מחזק את מערכת החיסון, נוגד חיידקים, מעודד הזעה ומוריד חום, מחזק תיאבון ומעודד עיכול, משחרר התכווצויות, מזרים דם למוח, נוגד רעלים.

עץ התה

השמן מופק מהעלים של העץ.
איכויות טיפוליות: יעיל כנגד שלוש הקטגוריות של אינפקציות – בקטריה, פטרייה ווירוס. ממריץ ומחזק את המערכת החיסונית, מחזק את הריאות, את הלב, משכך כאבים. יעיל בטיפול בהצטננות, נזלת, סינוסיטיס, שפעת וברונכיט; יעיל בטיפול בבעיות עור כמו אקנה, אבעבועות רוח; יעיל כנגד פטריות ברגליים.

מרווה בהירה – מרווה מרושתת
השמן מופק מראשי הפרחים והעלים של הצמח.
איכויות טיפוליות: משחרר עוויתות, מכווץ כלי דם, מחזק את מערכת העצבים, מחזק את הרחם, תומך בעיכול; מסייע במצבים של קוצר נשימה, ברונכיט כרונית, ברונכיט אסמטית, תומך במערכת החיסונית ובכך מסייע בטיפול במצבי שפעת וכל מחלה המלווה בחום והזעת יתר.

ערער
השמן מופק מהפרי הבשל של הערער המצוי
איכויות טיפוליות: מחזק כללי, מחזק את המערכת החיסונית, מחטא, מטהר את הדם מרעלים, משתן, מחזק את מערכת העצבים, מעודד מחזור חודשי ומעלה לחץ דם.

קמומיל
השמן מופק מראשי הפרחים.
ישנם שני סוגי קמומיל:

 1. קמומיל רומאן – משכך כאבים ומונע התכווצויות.
 2. קמומיל כחול – אנטי דלקתי ומוריד חום.

איכויות טיפוליות: משכך כאבים, מרגיע עצבים ומשחרר התכווצויות, מסייע בחיזוק הכבד, עוזר במניעה וטיפול באולקוס של המעיים והקיבה.

בטוח בטיפול בתינוקות וילדים.

תפוז מתוק ותפוז מר
מופק מקליפת הפרי.
איכויות טיפוליות: מעודד עיכול, מעודד את פעילות הכבד והקיבה, נוגד דיכאון, מרומם ומרגיע, מוריד לחץ דם.

מנדרין וטנג'רין
מופק מקליפת הפרי.
איכויות טיפוליות: משפיע על הכבד, הקיבה והמעיים. מסייע במצבים של נפיחות בבטן, כאבי בטן, גזים, התכווצוות בבטן.

נרולי
השמן מופק מהפרחים של עץ התפוז המר.
איכויות טיפוליות: מרומם מצב רוח ולכן מסייע במצבי דכאון, מכווץ כלי דם, מרגיע, מעורר עיכול, מוריד לחץ דם, מחזק, מסדיר ומרגיע את מערכת העצבים, מסייע בנדודי שינה ובהזעות לילה.

יסמין
השמן מופק מהפרחים.
איכויות טיפוליות: נוגד דיכאון, מרגיע, מעורר מינית, מחזק את הרחם, מעודד יצירת חלב אם, מרכך את העור. מסייע במצבים של ברונכיט, מרגיע שיעול.

ילנג ילנג
השמן מופק מהפרחים.
איכויות טיפוליות: נוגד דיכאון, נוגד אינפקציות ודלקות, נוגד התכווצויות, מרגיע, מוריד לחץ דם. מסייע במצבים של דפיקות לב מואצות, נשימה מהירה ולחץ דם גבוה. מזין את העור ויעיל בעור שמן ואקנה.

רוז
השמן מופק מעלי הכותרת של הפרח.
איכויות טיפוליות: מחזק ומרגיע את הלב, מסייע בדפיקות לב מואצות ובמצבים של חרדה ודכאון. מחזק את מערכת העצבים, מחזק את מחזור הדם ומסייע במצבים של נימי דם. תמצית הרוז נחשבת ליעילה מאוד בכל הקשור לעור וטובה מאוד לעור יבש מאוד ולעור מבוגר.

פלפל שחור
התמצית מופקת מזרעי הצמח.
איכויות טיפוליות: מזרז את מחזור הדם, מעורר וממריץ, מאלחש מקומי. אינו מעלה לחץ דם. מסייע במצים של כאבי שרירים והתכווצויות, לכאבי מפרקים, דלקות גידים.

קינמון
מופק מעלי העץ.
איכויות טיפוליות: מזרז את מחזור הדם ופעילות הלב, מעלה לחץ דם, מחמם, מעורר וממריץ, מאלחש מקומי.

לבנדר
מופק מהפרחים של הצמח.
איכויות טיפוליות: נחשב ל RESCUE של התמציות האתריות !! משכך כאבים, נוגד דלקתיות, משחרר עוויתות, מרגיע, חזק את הלב, מוריד לחץ דם, נוגד רעלים. מרגיע ומחזק את הלב, לנדודי שינה, לדפיקות לב מואצות, לחץ דם גבוה, למצבים של סחרחורת, למיגרנות. הלבנדר מפזר חום ולחות חמה מהעור, טוב למצבי עקיצות.

רוזמרין
מופק מהענפים והעצים הצעירים של הצמח.
איכויות טיפוליות: מחטא, נוגד בקטריות, מזיז ומנקה ליחה ונזלת, התכווצויות ועוויתות של שרירים, מחזק את הלב, מעלה לחץ דם, מחזק את מערכת העצבים, מעורר ומחזק כללי, תומך בעיכול, מחזק כוח מיני, מחזק זיכרון וריכוז (מזרים דם למוח). מעודד גדילת שיער, טוב למצבים של שפעת עם קור וכאבי שרירים, נזלת, ברונכיט; טוב למצבי אנמיה, כולסטרול גבוה.

מור
השמן מופק מהשרף של השיח.
איכויות טיפוליות: נוגד דלקות, טוב לנזלת, מרגיע, נוגד דכאון, מכווץ כלי דם, מאחה פצעים. מסייע במצבים של שלשול כרוני, תומך בהורדת רמת כולסטרול בדם, לנפיחות בבטן, תולעי מעיים; דלקות חניכיים, דלקות גרון, אובדן קול, ברונכיט; קנדידה, דימומים וכיבים ברחם; מזין עור בוגר – אנטי אייג'ינג.

לבונה
השמן מופק מהשרף של העץ.
איכויות טיפוליות: מחזק את המערכת החיסונית, אנטי דלקתי, משכך כאבים, מרגיע, נוגד דכאון, נוגד התכווצויות, מרפא פצעים, עוצר דימומים ומכווץ כלי דם; מרגיע את הנשימה, טוב למצבי אסטמה וברונכיט, למצבים דלקת גרון, לקוצר נשימה; P.M.S, עודף דם במחזור, דימומים מהרחם, כאבי מחזור, לדלקת בשלפוחית השתן; מרגיע ומחזק את מערכת העצבים, לנדודי שינה, מרומם ועוזר לדכאון.

 • אחד השמנים המסורתיים למדיטציה.

עץ הסנדל
השמן מופק מלב העץ.
איכויות טיפוליות: מרגיע, נוגד דכאון, נוגד פטריות, אנטי דלקתי, מכווץ כלי דם, עוצר דימומים ומעודד קרישת דם, מחזק כלי דם, מעודד עיכול, משכך כאבים, מעורר מינית; מסייע במצבים של שלשול אקוטי, לדלקות במעי הגס; טוב למצבים של דלקת בשלפוחית; לדלקת ריאות עם חום, לברונכיט עם שיעול חד וכואב.

פטשולי
השמן מופק מהעלים והענפים הצעירים של הצמח.
איכויות טיפוליות: אנטי דלקתי, מעודד עיכול, מחזק מערכת חיסונית, מעורר מינית, מחטא ומרכך ומעול לבעיות עור.
# דוחה חרקים ויתושים.

לימון
השמן מופק מקליפת הפרי.
איכויות טיפוליות: מחזק את מערכת החיסון, אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי, מעודד יצירת תאי דם לבנים, מעודד עיכול, משתן, מנקז לימפתי, מוריד לחץ דם, עוצר דימומים; טוב לטיפול בעור שמן ובסבוריאה.

זהירות: השמן פוטוטוקסי ואסור להיחשף איתו לשמש !!

מנטה
השמן מופק מעלי הצמח
איכויות טיפוליות: מעורר, אנטי ויראלי, אנטי בקטריאלי, מפזר ליחה ונזלת, נוגד פטריות, מאלחש, אנטי דלקתי תומך בעיכול.
# דוחה יתושים וחרקים.

זהירות: יש להינמע בשימוש בנשים בהריון, נשים מניקות וילדים מתחת לגיל שנתיים.

מיורם מתוק
השמן מופק מראש הצמח – עלה ופרחים
איכויות טיפולייות: מחזק, מעודד עיכול, אנטי בקטריאלי, אנטי פטרייתי, נוגד התכווצויות, מרגיע, מוריד לחץ דם, מדלל כלי דם, מחזק מערכת עצבים ומשכך כאבים; יעיל במצבים של שיעול עצבני עם ליחה.

שומר
השמן מופק מהזרעים של הצמח.
איכויות טיפוליות: מעודד עיכול, מאזן תיאבון, משלשל, מחזק כללי, מחזק תנועת דם, אנטי תולעים, אנטי בקטריאלי, אנטי דלקתי; מסייע בתסמונת המעי הרגיז, במקרים של נפיחות וכאבי בטן.

זהירות: יש להימנע בזמן הריון, הנקה, ילדים מתחת לגית שנתיים, אפילפסיה, עור רגיש.

קורנית
השמן מופק מהעלים והפרחים העליונים של השיח.
איכויות טיפוליות: מחזק באופן כללי, מזרז יצירת תאי דם לבנים, מזרז את זרימת הדם, מחזק את פעילות הריאות, מחזק את פעילות הלב והכליות, מעלה לחץ דם, מחזק את מערכת העיכול והעצבים.

ישנם 6 סוגים של קורנית:

 • קורנית אדומה – בעלת איכות חמה מאוד, זהירות !!!
 • קורנית לבנה – להימנע במצבים של לחץ דם גבוה, ילדים ונשים בהריון.
 • קורנית – מעולה לטיפול באינפקציות והרפס באיזורי המין.
 • קורנית מתוקה – מצויינת למערכת העיכול, לקנדידה, לדלקות במערכת העיכול אצל ילדים.
 • קורנית לימונית – לכאבים ראומטיים המלווים עם חום במפרקים, לנפיחות.
 • קורנית גרניום – לשפעת חזקה עם חום, נזלת שאינה משתחררת, מחזק את מערכת העצבים והלב.
דילוג לתוכן