ניקוי רעלים

ניקוי רעלים

תהליך ניקוי רעלים

בימינו, הביטוי  "ניקוי רעלים" או "תהליך ניקוי רעלים" יכול לעורר מבט מחשיד ופחד. מונחים אלה יכולים להעלות רעיונות של הרגשה לא טובה, איבוד שליטה על הגוף והוצאת דברים לא טובים ממנו. שיקיים לא טעימים שנועדו לחסל רעליםמהגוף ועוד.
אבל תהליך ניקוי רעלים אינו מילה גסה בפני עצמה. למעשה, ניקוי רעלים הוא תהליך הכרחי וטבעי שהגוף שלנו עובר בכל עת. למעשה ניקוי רעלים טבעי קיים כבר אלפי שנים, החל מ"מעונות זיעה אינדיאנים" ועד לסאונות של שבדיה והטיפול האיורוודי הנקרא פנצ'אקארמה מהודו.

מהו ניקוי רעלים

ניקוי רעלים הוא תהליך בו אורגניזם יכול להסיר חומרים רעילים מזיקים מגופו. ניקוי רעלים הוא הדרך של הגוף להיפטר מהחומרים הרעילים איתם הוא בא במגע.
שני סוגים עיקריים של תהליכי ניקוי רעלים הם הומאוסטזיס וגמילה מכוננת. הומאוסטזיס היא היכולת לווסת תנאים פנימיים כגון טמפרטורה ו- pH, בעוד שגמילה מכוננת היא התהליך שבו תאים משתמשים באנזימים כדי לפרק חומרים רעילים ולהפוך אותם לא מזיקים. המשמעות היא שהם יכולים להשתמש באנזימים אלה כדי לפרק רעלים ולחסל אותם מהמערכת שלהם.
ניקוי רעלים הוא תהליך שלדעת חלק יכול לסייע לגוף להתאושש מחלק מהנזק שנגרם מחשיפה לרעלים.
רעלים הם כימיקלים או חומרים שכאשר הם נספגים בגוף, עלולים לגרום לבעיות בריאות כגון ירידה בחסינות ומחלות כרוניות.
תהליך הגמילה מתבצע בדרך כלל באמצעות תוספי תזונה ו/או תוכניות ניקוי כגון צום, מיצים וקולוניקים.

למה את צריכה תהליך ניקוי רעלים

מערכת ניקוי רעלים מתפקדת היטב הינה חיונית מאוד מכיוון שאנו נחשפים לאלפי כימיקלים בלתי נראים מעורפלים מדי יום באוויר שאנו נושמות, במזון שאנו אוכלות, במים שאנו שותות והקרמים שאנו מורחות על עורנו.
גופנו מצויד באופן טבעי להתמודד עם רמות נמוכות של רעלים. עם זאת, בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת במספר ורמת הרעלים באוויר, אספקת המזון ואספקת המים ומערכות הניקוי הטבעיות שלנו מוגבלות אל מול הכמויות הגדולות של הרעלים.

איך עושים ניקוי רעלים

ניקוי רעלים הוא תהליך הסרת חומרים רעילים מהגוף, מתוך כוונה למנוע או להפחית מתח ומחלות.
ניקוי רעלים טבעי של הגוף נעשה על ידי הכבד שלנו ורצוי מאוד להיעזר באשת מקצוע המתמחה בתחום.
בנוסף ניתן לעשות תהליך ניקוי רעלים טבעי על ידי שתיית מים, שינה איכותית, הפחתת צריכת מלח וסוכר באוכל, פעילות גופנית, אכילת מאכלים עשירים בנוגדי חמצון ועוד.

ישנן שיטות ניקוי רעלים טבעיות ומלאכותיות כאחד. השיטות הטבעיות כוללות צום, פעילות גופנית, הזעה, צריכת מים וירקות, יחד עם שתיית מיץ פירות על מנת להימנע מהתייבשות. ניקוי רעלים מלאכותי כולל ניקוי רעלים באמצעות תרופות, מוצרי ניקוי מעי גס או תה.

תמיכה בתהליך ניקוי הרעלים

ישנם הרבה מיצים טבעיים לניקוי הגוף שאותם ניתן להכין ולשתות.
ביניהם תמצאי מיצים ירוקים, שייקים על בסיס קייל, סלק, גינג'ר, דבש ועוד.
אני מאמינה כי כל אחת תמצא באיזו דרך  לעבור את הניקוי ואת מי שתלווה אותה.

תופעות לוואי ניקוי רעלים

ישנם תופעות לוואי אופייניות לניקוי רעלים אשר לא מופיעות אצל כולם אך כדאי להכיר בהן.
חלק מהתופעות כוללות כאבי ראש קלים, עייפות קלה, חולשה, פצעונים על העור ועוד. התופעות הללו נעלמות אחרי יומיים שלושה בתהליך הניקוי ואין מה לפחד מהן.

לא מומלץ לבצע ניקוי רעלים באופן עצמאי.
ההמלצה היא להיעזר בנטורופתית מוסמכת לליווי צמוד בתהליך.

דילוג לתוכן